Kontaktujte nás

sekorova@gmail.com

+420 777 651 905

facebook Vie Violette

IČ: 87958198

Kolekce „Lucerny malíře Ivana Svatoše“

Listopad 24th, 2017 Author: Vie Violette

Při procházkách podzimní Prahou si nelze nevšimnout plynových luceren, které zdobí nejednu pražskou ulici.

Jsou to malá hřejivá světýlka, která rozzáří úsměv na rtech mnoha lidem.  Malíř Ivan Svatoš tyto působivé lampičky dokáže znamenitě zachytit ve svých malbách. Nechala jsem se inspirovat a vytvořila jsem pro vás kolekci šperků nazvanou „LUCERNY IVANA SVATOŠE“.

Zakoupit je můžete v e-shopu Galerie Art Francesco zde.

Šperky v bulletinu „Martin & Osa Johnson Safari museum“, USA

Červenec 29th, 2016 Author: Vie Violette

Článek pro bulletin „Martin & Osa Johnson Safari museum“ v Kansasu, USA  o kolekci šperků Vie Violette inspirované cestovatelkou a filmařkou Osou Johnsonovou.

Více o této křehké a zároveň „silné“ ženě se dozvíte i ve filmu Archa Světel a stínů režiséra Jana Svatoše… www.archafilm.com

Nový teaser: https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=v1F7S7wCfIM

Kolekce „Inspired by Osa Johnson“ od Vie Violette

Červenec 22nd, 2015 Author: Vie Violette

Pátý ročník festivalu Doteky Afriky přivítal v sobotu 18. července i módní přehlídku šperků Vie Violette Zuzany Sekorové a módy značky Síya z African Culture and Art. Dokonalé propojení látek s africkými motivy a šperků z kolekce „Inspired by Osa Johnson“ si diváci mohli vychutnat na pódiu zahradního altánu v Lidových sadech v Liberci. Modely předvedli tanečníci skupiny Tiditade a Aneboafro.

Kolekce „Inspired by Osa Johnson“ v sobě ukrývá tajemství emancipované Osy Johnsonové, cestovatelky, filmařky a fotografky, která zachytila mizející africkou kulturu 20. let 20 století.

  

Longchamp miluje Printemps (Longchamp Loves Printemps)

Únor 10th, 2015 Author: Vie Violette

Nákupní dům Printemps uvítal novou edici kabelek Longchamp – Season Printemps pro sezónu jaro a léto 2015. Vedle tradičních jednobarevných provedení nabízí značka kabelky z trikolóry – modro bílé a modro červené lemované černou barvou. Výběr kabelek je doplněn o blůzy a balerínky stejně osvěžujících barev přicházejícího jara a léta.

Filozofie značky je autenticita, tradičnost a interaktivita, a proto jsou do projektu „Longchamp Loves Printemps“ začleněny dílny, ve kterých si mohou návštěvníci za pomocí profesionálů vytvořit vlastní doplněk na kabelku či klíčenku.

A jak se vlastně kabelky Longchamp, které musí mít každá pravá Francouzska, dostaly do povědomí lidí? Jejich historie začíná v roce 1930 v pařížské ulici Boulevard des Poissonnièr a je spojena s výrobou dýmek tvůrce Jeana Cassegraina, který používal prvotřídní kravskou či exotickou krokodýlí kůži, čímž si pro svůj produkt získal mezi konkurencí neotřesitelné postavení. Po tomto úspěchu se rozhodl zapojit se i do výroby módních kabelek. O samotné značce Longchamp ve spojitosti s módou však slyšíme o něco později – v roce 1948, kdy je vytvořen ilustrátorem Turennem Chevallereau návrh loga v podobě běžícího koně inspirovaný dostihy v Longchamp, vedle kterých Jean Cassegrain vyrůstal. První obchod této značky byl otevřen na pařížském letišti v Orly v 60. letech a poté se rozšířil i do kamenných obchodů po celém světě.

Kabelky a tašky Longchamp byly vždy spojovány s velkou praktičností – některé typy se dají skládat, díky tomu, že jde o lehký nylon zpevněný pouze okraji z kůže. V ulicích Paříže si nemůžete nepovšimnout, že taška ve stylu LM (Longchamp Maroquinerie = Longchamp s koženými aplikacemi) nechybí žádné pravé Francouzce. Tváří značky je již delší dobu modelka Kate Moss, která s vnučkou zakladatele, Sophii Delafontaine vyvíjí každou sezónu nové materiály, barvy a vzory kabelek.

Firma Longchamp je i přes svou velkou expanzi stále firmou rodinnou, která však směle drží krok s největšími módními domy…

[nggallery id=70]

Vně a uvnitř aneb Oděvy z mořských řas v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze

Leden 21st, 2015 Author: Vie Violette

Věděli jste, že mezi látky, ze kterých je ušito naše oblečení, patří mimo jiné také celulózy, přírodní kaučuk, mořské řasy či rostlinné bílkoviny?

Toto všechno jste se mohli dozvědět na atraktivní výstavě nazvané „Vně a uvnitř“, kterou si pro nás připravilo Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze.

Bylo zde představeno 80 módních oděvů z umělých vláken, která vznikala především v 2. polovině 20. Století, mezi nimi mnohé ikonické oděvy jako silonové spodní prádlo a punčochy, dederonové košile, šusťáky, tesilové a krimplenové oblečení. Zajímavostí je, že Československo v minulém století patřilo k předním výrobcům přírodních i syntetických polymerů, ze kterých se látky typu akryl, polyamid, polyester či viskóza vyrábějí.

Výstava byla netradiční i tím, že na veškeré vystavené exponáty (látky, oděvy) si mohl člověk bezostyšně sáhnout a některé oblečení si i vyzkoušet. Třešničkou na dortu pak byla umělecká projekce autora Pavla Mrkuse vyhlášeného časopisem Art & Antiques osobností roku 2013, která poodkrývala historii vývoje umělých vláken a která celou akci doprovázela.

Projekt Vně a uvnitř mohli návštěvníci vidět do poloviny ledna a stal se tak poslední výstavou před uzavřením budovy Uměleckoprůmyslového muzea v Praze kvůli plánované několikaleté rekonstrukci.

Na nově zrekonstruovanou budovu s nově otevřenými prostorami a zahradou se můžeme těšit již za dva roky.

[nggallery id=69]

Deštníky, nutný módní doplněk

Listopad 17th, 2014 Author: Vie Violette

Staré irské přísloví říká, že existují jen dva druhy deště: První, který deštník nevyžaduje, a druhý, při kterém vám ani deštník nepomůže. Přesto se zdá, že se současní obyvatelé Dublinu tímto heslem neřídí a výběru svého paraplete věnují patřičnou pozornost. Deštník totiž nemá v dnešní době pouze funkci ochrannou. V posledních letech se z něj stal doslova „módní doplněk“.

Ženy své deštníky mohou ladit ke svému image (city chick, klasický, romantický, dramatický, přirozený, kreativní aj…) nebo využít pravidla sladění s ostatními doplňky a to buď barevně, nebo alespoň stylově. Muži by se měli řídit pravidlem sladění stejně jako ženy, nicméně pravý gentleman ví, že paraple je vnímáno také jako elegantní vycházková hůl (proto vybírejte ideálně zahnutou rukojeť a bytelnou dřevěnou hůl se špičkou).

Velké výhody pak z důvodu praktičnosti spatřuje nemalá část veřejnosti ve skládacím deštníku, který byl poprvé představen již ve dvacátých letech minulého století. Deštník se složí na třetiny a je možné jej vložit jak do drobné dámské kabelky či do pánské diplomatky.

Při větším poryvu větru vás nenechají ve štychu deštníky dražších značek. Příkladem může být britská značka Burberry, která každý deštník vyrábí ručně s řemeslnou precizností. Vzhledem k odolnosti, kterou přináší ručně vyráběné deštníky, stojí za úvahu, zdali do nich nezainvestovat více. Pokud nemáte v plánu vybavit se hned několika barvami, lze doporučit pořízení podkladové barvy náležící mezi tzv. neutrální jakými jsou např. černá, šedá, bílá (krémová), ale také modrá či červená. V takovém případě si totiž váš deštník budete moci vzít k libovolnému z vašich outfitů.

A nezapomeňte: S pečlivě vybraným deštníkem mohou být i deštivé chvíle příjemné, a tak si třeba během příštího slejváku spolu s Genem Kellym zazpívejte „Singing In The Rain…“

Krásný podzim vám přeje Vie Violette

[nggallery id=68]

Design week 2014 v Domě U minuty

Listopad 11th, 2014 Author: Vie Violette

Fanoušci designu mohli v týdnu od 3. do 9. listopadu 2014 navštívit  přehlídku českého a zahraničního designu v Praze. Nápaditý design byl představen na jednom místě – v Domě U minuty na Staroměstském náměstí. Vystavovalo 66 designerů a některé nápady byly prezentovány i v rámci doprovodných přednášek. Nejvíce zaujala přednáška „Studia Koncern“, které myslí v oblasti produktového designu i na ty nejmenší. Koncept oblečení od babičky designérské skupiny „Posedlí“ si získal sympatie snad všech návštěvníků.

Malá ochutnávka a pozdrav od Vie Violette…

[nggallery id=67]

 

 

Rychlé koně, rychlá auta a klobouky…

Červen 24th, 2014 Author: Vie Violette

Tak je možné popsat atmosféru nedělního dostihu ve Velké Chuchli – 94. ročník Českého Derby.

Jde jak o významnou sportovní událost, která se stala absolutním vrcholem dostihového kalendáře, tak zároveň  i o událost vysoce společenskou. Majitelé koní by neměli svého čtyřnohého šampióna zahanbit, proto se očekává, že i oni budou zářit. Nápadité róby, elegantní klobouky, paraple či hůlka… to vše jste mohli vidět v nedělním odpoledni na tribunách dostihového závodiště ve Velké Chuchli.

[nggallery id=66]

Vlaková zastávka Nižbor aneb romantika Tomáše Hanáka

Květen 11th, 2014 Author: Vie Violette

Koho by napadlo koupit ruinu nádražního skladu a vybudovat z něj roztomilý podnik ve stylu vlakových „kupé“? Herci Tomáši Hanákovi se naštěstí romantické železniční budovy v Nižboru nedalekou Berouna zželelo a vybudoval z ní místo pro turistické zastavení oplývající skvělým geniem loci. Každé místo k sezení má v této podařené hospůdce svůj originální vzhled. Můžete se pohodlně posadit na dřevěné sedačky „kupéčka“, nad sebe si uložit svá zavazadla, zahrát si hry, dát si tradiční „nádražní“ pivní specialitu z tácku (ne však z papírového, ale z jeho zdařilé keramické kopie), a pak jednoduše nasednout do novějšího vlaku hned na vedlejších kolejí a odjet zpět do Prahy.

Bon voyage…

[nggallery id=65]

Den Svatého Valentýna…

Únor 14th, 2014 Author: Vie Violette

V číslech

…Více jak 11 let zkušeností s tvorbou image

…Více jak 1100 hodin módního koučinku

…Více jak 500 spokojených klientů 

…Nevyčíslitelný pocit štěstí při práci